עיצוב פוסטים

עיצוב פוסטים הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בתהליך העברת המסרים לקהל היעד שלכם – ההבדל הדק בין לעצור את העיניים או להמשיך לגלוש הלאה בפיד בפייסבוק או באינסטגרם הוא גורלי. אנחנו משתמשים בפוסטים מעוצבים בתהליך ניהול מדיה ובתהליך ניהול קמפיינים ממומנים על בסיס יום יומי והתוצאות מדברות בעד עצמן.

לא רק שהלקוחות שלנו מקבלים המון מחמאות ומגיעים אלינו פניות על הדרך אנחנו גם מצליחים לגרום ללקוחות שלנו לבלוט בין כל המתחרים ופשוט להמיר הרבה יותר. הרי השלב הראשוני והכי חשוב הוא לעצור את העיניים, ברגע שאנחנו לא נצליח לעשות את זה אנחנו כנראה לא נגיע לשלבים הבאים הכוללים קריאת הקופי שמניע לפעולה ומשם זורם הטראפיק לאיפה שאנחנו מגדירים.

צ'ק ליסט קצרצר לפני תחילת העיצוב

לא נכנס לעומק הדברים אבל בואו נבין רגע על מה אנחנו מדברים כנראה זה נשמע סינית ואולי אפילו יש לכם חלק מהדברים שאתם צריכים לפני שאתם ניגשים לתהליך מקצועי.

לוגו – הלוגו הוא אלמנט גרפי, איור או טקסט שנוצר עבור מותג לפי האופי והמסר שאותו המותג רוצה להעביר ללקוחות הקצה שלו.

פלטת צבעיםפלטת צבעים היא אוסף של 3 עד 5 צבעים שמלווים את העסק בכל עיצוב ומקום (פליירים, רשתות חברתיות, אתר, לוגו, מדבקות, שילוט ועוד) את פלטת הצבעים רצוי להתאים גם בהתאם לפסיכולוגיית הצרכן והתאמה לעסק שלכם. 

שפה (עיצובית) – דמיינו שאתם צריכים להעביר את האופי של העסק שלכם בעזרת פונטים, צבעים ואפילו איך העסק שלכם מדבר.. (כשרוכשים תהליכים מקצועיים ויקרים זה הולך לכיוונים מאוד עמוקים).

אחרי שיש לנו את החלקים המסתוריים ואנחנו יודעים איך המותג שלנו אמור להיראות ולדבר אנחנו יכולים לצלול הישר לתוך מערכות העיצוב. נפרט קצת רק על 2 מהמערכות האלה – פוטושופ וקנבה.

עיצוב פוסטים בקנבה - גבר יושב במחשב ואוכל עוגיה

עיצוב פוסטים בקנבה

קנבה היא אחת תוכנות העיצוב המוכרות והמובילות בשוק, כל אחד יכול להוריד את האפליקציות או להשתמש בקנבה דרך אתר האינטרנט שלהם על מנת לייצר עיצובים לרשתות החברתיות. אם החלטתם לעצב לבד תזכרו את החשיבות של המותג שלכם ותעבדו בצורה נכונה. יש המון נותני שירות בשוק שמוכרים עיצובים בקנבה, אנחנו לא נגד קנבה אבל בדרך כלל העיצובים שמסופקים ע"י אותם נותני השירותים לא ברמה הגבוהה ביותר ובקהילות המעצבים המקצועיים דיי לא מתייחסים לעיצוב פוסטים בקנבה ברצינות.

עיצוב פוסטים בפוטושופ

אין סיכוי שלא שמעתם לפחות פעם אחת את המילה פוטושופ.. פוטושופ היא תוכנה אחת מני רבות של חברת אדובי העולמית שמייצרים תוכנות סופר איכותיות, יקרות ואפילו בשביל לעבוד איתן כמו שצריך תצטרכו מחשבים דיי רציניים. עיצוב פוסטים בעזרת פוטושופ מגיע לרמות מאוד גבוהות וכל המעצבים המקצועיים עובדים איתה. כמובן שעלות עיצוב בפוטושופ תהיה יותר יקרה מעיצוב בקנבה בכל זאת מי שעובד עם פוטושופ בדרך כלל סיים קורס מקצועי של עיצוב או אפילו תואר בשביל לדעת מה לעשות אבל ללא ספק זה שווה כל שקל.

עיצוב פוסטים בפוטושופ - הדמייה

פוסטים לפייסבוק ולאינסטגרם

החלק האחרון במאמר הזה מדבר על ההבדל בין הפלטפורמות המובילות, כבר הבנתם בחלקים הקודמים את החשיבות של המיתוג ואפילו נגענו בתוכנות העיצוב.  עכשיו בואו נדבר על הפלטפורמות לאיפה שאנחנו הולכים לעצב פייסבוק ואינסטגרם – פייסבוק נועדה לבנות קהילות ולצרוך טקסטים לעומת זאת אינסטגרם נועדה לצרוך תוכן ויזואלי והרבה פחות טקסט. בסופו של דבר אנחנו יכולים לעצב פוסטים מותאמים לשתי הפלטפורמות כבר מההתחלה או במידה והתקציב מאפשר לייצר פוסטים ייעודיים לכל פלטפורמה בנפרד.

לצורך הדוגמא בפייסבוק אנחנו יכולים לעצב פוסט עם כותרת שתוספת את העיניים ולגרום לאנשים לקרוא את הטקסט שלנו ששם ניתן להם 5 טיפים בנושא מסוים ואפילו להניע אותם לפעולה בסוף הטיפים לעומת זאת באינסטגרם אנחנו ניקח את חמשת הטיפים ונציג אותם באופן ויזואלי בצורת קרוסה שכל טיפ יהיה בעיצוב נפרד.

רוצים להנות מפוסטים איכותיים ושירות יוצא דופן? אנחנו כאן בשבילכם.

השארת-פרטים---חתול-עם-מחשב