קידום-ברשתות-חברתיות-כותרת ולוגואים של פייסבוק אוינסטגרם

הכרות עם פני השטח: פייסבוק & אינסטגרם

בשביל שנוכל להבין איך אנחנו הולכים לדאוג לקידום ברשתות החברתיות ולדוג את העיניים של הלקוחות שלנו אנחנו צריכים להבין איפה אנחנו הולכים לעשות את זה, משם נוכל להבין באיזה פתיון להשתמש בשביל להביא תוצאות.

קידום ברשתות חברתיות: פייסבוק ואינסטגרם

פייסבוק נוסדה בפברואר 2004, כיום הבעלים הוא מארק צוקרברג ויש כ2.5 מיליאד משתמשים פעילים מדי חודש.

בפייסבוק נוכל למצוא אוכלוסייה מבוגרת יותר מאשר באינסטגרם, קהל היעד מעדיף תכני טקסט ארוכים, יש קבוצות שמכילות גם מאות אלפי אנשים בעלי אותם תחומי עניין, דפים עסקיים ואפשרויות מרובות לפעילות ברחבי הרשת.

אינסטגרם נוסדה באוקטובר 2010, כיום הבעלים הוא מארק צוקרברג ויש כמיליאדר משתמשים פעילים מדי חודש.

באינסטגרם נוכל למצוא אוכלוסייה צעירה יותר מאשר בפייסבוק, קהל היעד מעדיף תכנים ויזואלים ופחות טקסט. באינסטגרם אין את כל האפשרויות כמו בפייסבוק של קבוצות וכדומה אבל בזכות זה האפשרויות המצומצמות מביאות תוצאות מטורפות – האשטגים, סטורי וכדומה.

המאפיין העיקרי שאנחנו צריכים להבין זה ששתי הפלטפורמוט הן פוש ולא פול. רגע, מה?!

אז ככה ההבדל בין השתיים הוא שפוש – זה כשדוחפים לכם את המסרים ופול – זה כשאתם מתעניינים לגבי המסרים. לדוגמא:

פייסבוק ואינסטגרם – דוחפים לכם מוצרים מסויימים שאמורים לעניין אתכם בעזרת מודעות.

גוגל – מושך אתכם ללחוץ על מודעות מסויימות ברגע שחיפשת מילת מפתח רלוונטית.

לשיחת היכרות ראשונית ללא עלות וקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית פשוט מלאו את הפרטים הבאים

ניהול מדיה זה מעשינו

שיטת הדייג: לדוג לקוחות בעזרת קידום ברשתות חברתיות (אורגני, ממומן או אוטומציה).

ממש כמו בדייג גם כאן יש מספר שיטות שאפשר להשתמש בהן ביחד או לחוד, לא כול השיטות יתאימו לכל עסק אז חשוב להבין מה מתאים לנו יותר.

קידום אורגני זאת הגדרה לקידום ללא עזרה חיצונית, פשוט לעלות תכנים איכותיים בעלי ערך מוסף ענק, הנעה לפעולה ולנסות לגרום לקהל היעד לבצע פעולות במודעות שלנו כמו: לייק, תגובה, תיוג ושיתוף. במידה ונצליח להניע את אותו קהל היעד לבצע פעולות נוכל להגדיל את החשיפה שלנו   ברשת החברתית בזכות זה שנראה לאלגוריתם של אותה הרשת החברתית שהתוכן שלנו הוא סופר מעניין ורלוונטי.

קידום ממומן זאת הגדרה לקידום שבו אנחנו נשלם כסף עבור קידום המודעות שלנו לקהל היעד הרלוונטי. במידה ויש לנו תקציב וידע איך לעשות את זה נכון זאת הדרך הטובה ביותר להביא לקוחות ולהגדיל את החשיפה. בעזרת הקידום הממומן אנחנו יכולים להגדיר את קהל היעד שאנחנו נרצה להגיע אליו ממש עם פינצטה – גיל, מין, אזור גאוגרפי, תחומי עניין ועוד. נקודה חשובה – המון אנשים חושבים שלעשות ”בוסט“ לפוסט זה נחשב לממומן שכולם מדברים עליו, זאת טעות ובזבוז כסף נוראי.

קידום ממומן נעשה במערכת הביזנס מנג‘ר של פייסבוק וצריך לדעת איך לעשות את זה נכון בשביל להביא תוצאות.

קידום בעזרת אוטומציה זאת הגדרה לרובוטים שעושים את העבודה הקשה בשבילכם. כיום יש רובוטים משוכללים מאוד גם לפייסבוק וגם לאינסטגרם שיכולים להגדיל את החשיפה ולהביא קהל יעד חדש לעסק שלכם על בסיס קבוע. בפייסבוק לרוב מפרסמים בקבוצות רלוונטיות, שולחים בקשות חברות לקהל היעד ומבצעים פעולות שיגרמו להם לאינטרקציה עם עמוד הפייסבוק שלכם.

באינסטגרם לעומת זאת מבצעים פעולת עוקב, צפייה בסטורי והסרת עוקב על בסיס יומי לקהל יעד רלוונטי – המטרה פשוטה, ברגע ש“נתריע“ שאנחנו עשינו עוקב רוב הסיכויים שהצד השני יכנס לדף שלנו ויבדוק במה מדובר.. אם התוכן שלנו מעניין ורלוונטי כנראה שתקבלו עוד עוקב שבסופו של דבר תוכלו למכור לו את המוצרים או השירותים שלכם.

לסיכום – בסופו של דבר זה לא משנה איך המודעה שלכם תגיע ללקוח הקצה מה שבאמת חשוב זה האם המודעה שלכם תעניין אותו.

הכתבה "הכרות עם פני השטח: פייסבוק ואינסטגרם" לקוחה מהמדריך המלא ”פוסט שתופס ת‘עיניים" להורדת המדריך לגמריי בחינם לחצו על הכפתור כאן למטה.